İptal İade koşulları

Değerli Müşterimiz,

Gönderdiğimiz ürünlerin canlı bitki ve/veya el yapımı toprak saksılar olduğunu hassasiyetle hatırlatmak isteriz. İade ile ilgili işlem yapmak istediğinizde bu detayı önemsemenizi rica ederiz. 

Ürünler kargoya verildikten sonra kargo ve mybotanik.com yetkilileri tarafından, iletişim ve teslimat için verdiğiniz ad soyad, adres ve telefon bilgilerinizden tarafınıza ulaşılamadığı durumunda bitkinin kuruması gibi vb. sorunlardan mybotanik.com sorumlu değildir.

Sipariş ettiğim ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

  • Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ürün ile ilgili problemi www.mybotanik.com yetkilisini telefon ile arayarak karşılıklı mutabık kalma şartıyla 7 iş günü içerisinde www.mybotanik.com 'un düzenlemiş olduğu fatura ile iade edebilirsiniz. İade için www.mybotanik.com yetkilisi ile görüşülmeden kargoya iade edilen siparişler www.mybotanik.com yetkilileri tarafından teslim alınmaz ve iade işlemi gerçekleştirilemez.

  • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

  • Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturayı ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

  • Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

  • Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda YURTİÇİ KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

  • İade onaylandığında sistemimizdeki geri ödemeniz derhal yapılır.

Siparişi Teslim Alma

Siparişinizi teslim alırken ürünlerde hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Varsa hasarlı ürün hakkında tutanak tutturunuz. Aksi halde kargoda taşıma esnasında hasar gören ürün hakkında herhangi bir hak talep edemiyoruz.